Balkan Vakfı-Fundatia Balcani

Balkan Vakfı - Fundatia Balcani

Operating as usual

27/09/2021

Yeniden voleybol

Uzun zaman sonra yeniden voleybol.

[07/17/21]   Bazi duyurularimiz olacak Balkan vakfı geleneksel pazar kahvaltısı bu hafta kaldigi yerden devam edecek inşaAllah,(18.07.2021) saat 11.00 de herzamanki gibi.
Kurban Bayramı 1.gün, (20.07.2021)bayram namazi saat 07:00 de kilinacaktir. Sonrasında kahvaltı ikramimiz olacak. Saat 17:00 de vakif bahçesinde ailece katılabileceginiz bayramlaşma programı olacaktır. Kurban kesimlerimiz ve dağıtımı 1. Ve 2. Gün olacaktır.
Bütün ümmetin Bayramı mübarek olsun şimdiden.

13/07/2021
01/07/2021
05/03/2021

"Siz ey iman edenler! Cuma günü namaza çağrıldığınızda, alışverişi keserek Allah'ın öğüdüne (zikrine) koşun! Eğer (hayır ile çıkar arasındaki farkı) bilirseniz,bu sizin için daha hayırlıdır."
[Kur'an-ı Kerim, Cuma Suresi, 9]

"O, voi cei care credeti! Când se cheamã la Rugãciune [As-Salat], în ziua de vineri, grãbiti-vã la pomenirea lui Allah şi lãsati negotul!Aceasta este mai bine pentru voi, dacã [voiti sã] ştiti." [Coranul,Surat Al-Jumu'a, 9]

"Siz ey iman edenler! Cuma günü namaza çağrıldığınızda, alışverişi keserek Allah'ın öğüdüne (zikrine) koşun! Eğer (hayır ile çıkar arasındaki farkı) bilirseniz,bu sizin için daha hayırlıdır."
[Kur'an-ı Kerim, Cuma Suresi, 9]

"O, voi cei care credeti! Când se cheamã la Rugãciune [As-Salat], în ziua de vineri, grãbiti-vã la pomenirea lui Allah şi lãsati negotul!Aceasta este mai bine pentru voi, dacã [voiti sã] ştiti." [Coranul,Surat Al-Jumu'a, 9]

Photos from Balkan Vakfı-Fundatia Balcani's post 04/03/2021

Photos from Balkan Vakfı-Fundatia Balcani's post

03/03/2021
haberturk.ro 27/01/2021

Bulgaristan, 29 Ocak 2021 tarihinden itibaren tüm yolculardan PCR testi isteyecek.

🔸Söz konusu uygulama 29 Ocak’ta (cuma) uygulamaya girecek ve 30 Nisan’a kadar devam edecek.
🔸Bulgaristan, ülkeye Avrupa Birliği (AB) dışından ve AB ülkesi vatandaşlarından son 72 saatte yapılmış negatif sonuçlu PCR test sonucu ibraz etmelerini isteyecek.
🔸Bulgaristan’a sınırda girişte istenecek testin kişinin pasaportunda yazıldığı gibi isimlerinin yazılı olması, testi gerçekleştiren laboratuvarın adı, adresi ve iletişim bilgileri, testin gerçekleştirildiği tarih, testin gerçekleştirilme metodu (latince harflerle) ve negatif olduğuna dair belirtilmiş olması gibi şartlar aranacak.
🔸Uygulamadan uluslararası otobüs şoförleri ve TIR sürücüleri muaf tutulacaklar.

haberturk.ro Bulgaristan, yayınlanan genelgeyle ülkeye Avrupa Birliği (AB) dışından ve AB ülkesi vatandaşlarından 29 Ocak 2021 tarihinden itibaren son 72 saat içinde alınmış negatif PCR test sonucu ibraz etmeleri

25/12/2020

T.C. Bükreş Büyükelçiliği / Ambasada Republicii Turcia la Bucureşti

Türkiye’ye seyahat edeceklere saygıyla duyurulur:

COVID-19 pandemisine yönelik son önlemler çerçevesinde Türkiye’ye 28 Aralık Pazartesi gününden itibaren yurtdışından hava ile, 30 Aralık tarihinden itibaren hava, kara ve deniz yolu ile gelen tüm yolcuların son 72 saatte yapılmış negatif PCR testlerini ibraz etmesi gerekmektedir.

Negatif PCR testi sonucunu ibraz etmeyenler Türkiye’ye gelirken uçağa bindirilmeyecektir.

Ülkemize girişte hudut kapısında testini ibraz etmeyenler konaklayacaklarını beyan ettikleri adreste (ev, otel vb.) karantinaya alınacak, konaklayacak yeri olmadığını belirtenler ise İl Sağlık Müdürlüklerince belirlenecek mekanlarda karantina altına alınacaktır. Karantina sürelerinin 7. gününde PCR testleri yapılarak test sonuçları negatif çıkanların karantinası 7. günün bitiminde sona erdirilecek ve PCR testleri pozitif çıkanların tedavileri ise Sağlık Bakanlığı COVID-19 rehberi doğrultusunda yapılacaktır.

Virüsün bazı ülkelerde görülen yeni değişkeni nedeniyle son 10 günde İngiltere, Danimarka ve Güney Afrika’da bulunan ve Türkiye’ye gelen kişiler ise hem son 72 saatte yapılmış negatif test sonuçlarını ibraz edecek hem de ikamet edecekleri yerde karantinaya alınacaktır. Karantinanın 7. gününde yapılacak olan 2. testleri de negatif çıkarsa karantinaları sonlandırılacak, pozitif çıkarsa tedavi altına alınacaklardır.

Uygulama 1 Mart 2021 tarihine kadar devam edecektir.

17/12/2020

HaberturkRomanya

🇹🇷Türkiye Cumhuriyeti Bükreş Büyükelçiliğinden Bİlgilendirme Mesajı:
📌Türkiye’den 🇷🇴 Romanya’ya seyahat edeceklere önemle duyurulur:

❗Türkiye, 17 Aralık 2020 itibariyle Romanya Ulusal Acil Durumlar Komitesi (UADK) tarafından Covid-19 vaka sayısı Romanya'yı aşan ülkeler listesine (Sarı Liste) alınmıştır. Bu çerçevede, ülkemizden Romanya’ya seyahat edecek vatandaşlarımız ve Romanya vatandaşları için genel uygulama aşağıda sunulmaktadır:
a) Ülkemizden Romanya’ya sadece Romanya vatandaşlarının, Romanya veya AB'de oturum izni ve D tipi uzun süreli oturum vizesi hamili vatandaşlarımızın girişlerine izin verilmektedir. Halihazırda Romanya, turistik vize ile girişlere kapalıdır.

b) Ülkemizden Romanya’ya yapılan tüm seyahatlerde 14 gün ev karantinası uygulanacaktır.

c) 14 günlük karantina uygulaması, karantinanın sekizinci gününde Covid-19 testi yapılması ve herhangi bir semptomun gözlemlenmemesi durumunda ve karantinanın onuncu gününde test sonucunun negatif çıkması halinde sonlandırılabilecektir.

d) Ülkemizden Romanya'ya karantinasız seyahat istisnası, sadece diplomatlar, gemi ve havayolu personeli, Romanya'da eğitim alan öğrenci ve otobüs/kamyon/tır şoförlerine tanınmaktadır.


Büyükelçiliğimize (7/24) aşağıda belirtilen numaralardan ulaşabilmektedir:
-
Hafta içi mesai saatlerinde(09.00-18.00)(+40) 212 063 700
-
Mesai saatleri dışında acil durumlarda(+40) 738 834 097
-
Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Çağrı Merkezi (7/24)(+90) 312 292 29 29

13/12/2020

Mecidıye den tatar kardeşlerle dostluk maçi.

[11/06/20]   🇷🇴🇷🇴🇷🇴Bilgilendirme🇷🇴🇷🇴🇷🇴
Romanya Ulusal Acil Durum Komitesi’nin 05.11.2020 tarihli - 52 nolu Taslak Kararının Tercümesi

COVID-19 Pandemisinin etkilerini önlemek ve Pandemi ile mücadele etmek için uygulanacak ek önlemlerin oluşturulması hakkında verilen karar:

Romanya topraklarında 05.11.2020 tarihine kadar yaşanan epidemiyolojik gelişim dikkate alarak, ulusal düzeyde enfekte olmuş kişilerin sayısındaki artışın yanı sıra yeni teyit edilen vakalardaki günlük artış hızı, önleme tedbirlerinin yetersiz uygulanması, özel etkinliklerin organizasyonu, yoğun etkileşim ve insanların hareketliliği gibi hususların idari-bölgesel birimler ve sağlık sisteminin yönetim kapasitesi üzerinde sürekli baskı oluşturması dikkate alınarak, mevcut KHK ve yasalarla uyumlu olarak, Ulusal Acil Durumlar Komitesi aşağıdaki kararları almıştır:

Madde 1: Mevcut kararın ulusal düzeyde yayınlandığı tarihinden itibaren, son 14 gündeki vakaların toplam oranına bakılmaksızın, 5 yaşını doldurmuş tüm kişiler için, açık ve kapalı tüm kamusal alanlarda, burnu ve ağzı kapatacak şekilde koruyucu maske takma zorunluluğu getirilmiştir.

Madde 2: Kamu Kuruluşlarının yanı sıra, tüm kamu veya özel ekonomik aktörler, faaliyetlerini ve çalışma programlarını online veya evde çalışmaya uygun olarak yürütecek şekilde organize etmek ile yükümlüdürler. Faaliyetin özelliklerinin buna izin vermediği spesifik durumlarda, çalışan personelin en az iki gruba ayrılması ve her grubun diğerinden en az bir saat önce işe başlaması ve sona erdirmesi gerekmektedir.

Madde 3: (1) Son 14 gün içindeki vaka oranı toplam değerinin 3/1.000 kişiyi aştığı yerleşim yerlerinde veya eyaletlerde, 22.00-06.00 saatleri arasında kişilerin konut/hane dışında dolaşımı yasaktır.
(2) Madde (1)’e istisna olarak, kişilerin ev dışında hareketine 22.00-06.00 saatleri arasında aşağıdaki nedenlerle izin verilir:
a) Ev/hane’den mesleki faaliyet yeri/yerleri’ne mesleki amaçlar ile gidiş ve geri dönüş amacı ile seyahat etmek;
b) Ertelenemeyen veya uzaktan yapılamayan tıbbi destek için seyahat etmek ve ilaç satın almak.

Madde 4: (1) Ulusal düzeyde, vaka oranı toplam değerinin 6/1.000 kişiye eşit veya daha yüksek olduğu tüm yerleşim yerlerinde, karantina tedbiri gereği kişilerin mesken/hane dışındaki dolaşımı yasaklanacaktır.
(2) Madde 1’de belirtilen yerleşim yerleri için karantina önlemi oluşturma prosedürü, 136/2020 sayılı kanunun 1’inci maddesine göre uygulanacaktır.
(3) Madde 1’e istisna olarak, kişilerin 06.00-22.00 saatleri arasında, ev dışında dolaşımına aşağıdaki nedenlerle izin verilir:
a) Ev/hane’den mesleki faaliyet yeri/yerleri’ne mesleki amaçlar ile gidiş ve geri dönüş amacı ile seyahat etmek;
b) Ertelenemeyen veya uzaktan yapılamayan tıbbi destek için seyahat etmek;
c) Kişilerin temel ihtiyaç malzemelerinin temininin yanı sıra, mesleki faaliyetin
yürütülmesi için gerekli ürünlerin sağlanması amacıyla seyahat etmek; d) Kişisel bakıma muhtaç kişilere hizmet için seyahat;
e) Restoran ve Terasların iç mekanlarında verilen hizmet hariç olmak üzere, halka açık yemek hizmetlerinin gerçekleştirilmesi için seyahat etmek.
(4) Madde 1’e istisna olarak, kişilerin ev dışında hareketine 22.00-06.00 saatleri arasında aşağıdaki nedenlerle izin verilir:
a) Ev/hane’den mesleki faaliyet yeri/yerleri’ne mesleki amaçlar ile gidiş ve geri dönüş amacı ile seyahat etmek;
b) ertelenemeyen veya uzaktan yapılamayan tıbbi destek için seyahat etmek.

Madde 5 (1) Kişiler, mesleki nedenler için seyahat edildiğini doğrulamak için, yetkili makamlara ait personelinin talebi üzerine, hizmet kartını, işveren tarafından verilen sertifikayı veya yazılı bir beyanı sunmakla yükümlüdür.
(2) Kişiler, şahsi sebeplere yönelik seyahat nedeninin doğrulanması için, yetkili makamlara ait personelinin talebi üzerine, önceden doldurulmuş yazılı bir beyanname sunmakla yükümlüdür.
(3) Kişilerin sorumluluğunda olmak üzere, hazırlanacak yazılı beyanda, kişinin adı ve soyadı, doğum tarihi, ev/hane/mesleki faaliyet yeri adresi, seyahat nedeni sona eriş tarihi belirtilmeli ve belge imzalanmalıdır.

Madde 6: Bu kararda belirlenen tedbirler 30 günlük bir süre için geçerlidir. Bu süre sonunda epidemiyolojik durumun gelişimi analiz edilecektir. Son 14 gündeki vakaların oranının toplam değeri düşerse kısıtlamalar kaldırılabilir. Yükselme eğilimi olması durumunda ise COVID-19'un yayılmasını sınırlamak için başka önlemler alınabilecektir.

Madde 7: Bu karar, resmi ve idari birimlerce uygulanmak üzere, Ulusal Acil Durum Yönetim Sisteminin tüm birimlerine iletilecektir.

ULUSAL ACİL DURUM KOMİTESİ BAŞKANI BAŞBAKAN
LUDOVIC ORBAN

haberturk.ro 18/07/2020

İzolasyon ve karantina yasası resmi gazetede yayınlandı

Romanya'ya seyahat edecek kardeşlerimize duyuru!

haberturk.ro Romanya Senatosu tarafından 16 Temmuz 2020 Perşembe akşamı 115 oyla kabul edilen karantina ve izolasyon yasasını Cumhurbaşkanı Klaus Iohannis imzaladı. Yeni yasaya göre virüs teşhisi konan ancak hasta

24/05/2020

Bi-ismihu!Bu Ramazan bayram namazı ve kutlamalarımızı sarılmadan, çocuklarımızın cıvıltılarından mahsun bir şekilde eda etmeye çalıştık. Rabbimiz tuttuğumuz oruçları, ibadetlerimizi kabul eylesin. Ömrümüz Ramazan, ahiretimiz bayram olsun inşaAllah.

[05/23/20]   Balkan İnsani Hizmetler Vakfı yönetim kurulu tarafından yapılan açıklama:
Selamünaleyküm!

Mescidimizin değerli cemaatine duyurulur;

24 Mayis Pazar günü Ramazan Bayramı.
Bayram namazı, korona virüs tedbirleri sebebiyle dışarıda kılınacaktır.
Erken saatte kılarsak soğuk olacak.
Havanın ısınması amacıyla namazı saat 09.00'da kılacağız inşallah.

Şimdiden bayramınızı tebrik ediyoruz.

Din Hiz. Müşavirliği, Balkan Vakfı Yönetimi ve Camiimizin İmam-Hatibi İstişaresi İle.
......................
Not:
1-Çocukların sağlığı açısından 10 yaşından küçük olanları getirmemeniz isabetli olur.
2- Seccadelerimizi ve maskelerinizi unutmayalım ,sosyal mesafeye dikkat edelim.

haberturk.ro 17/05/2020

Romanya’da, 15 Mayıs 2020, Cuma günü sonrası yürürlüğe giren uygulamalar

haberturk.ro Romanya’da, 15 Mayıs 2020, Cuma günü sonrası yürürlüğe giren uygulamalar: - Sıkı yönetim sonrası uygulamaya konulacak ’’Starea de Alerta’’ (Alarm’da olma süreci), en fazla 60 gün süresince yürürlükte

haberturk.ro 17/05/2020

Koronavirüs salgını sonrası normalleşme sürecinde ilk cuma namazı Balkan Vakfı’nda kılındı

haberturk.ro Romanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle ibadete bir süre ara verilen camiler ve mescitler, belirli kurallar çerçevesinde 15 Mayıs'tan itibaren kısmi olarak ibadete açıldı. Dünyayı

15/05/2020

Romanya-Balkan Vakfı Koronavirüs salgını ve cuma namazı...

T. C. Bükreş Din Hizmetleri Müşavirimiz Yunus Akkaya hocamızın cuma hutbesinden bir kısım...

15/05/2020

Es-selam!Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını tedbirlerinin gevşetilmesi kapsamında Romanya'daki cami ve mescitlerin binalarının kapalı kalması şartıyla Müslümanlar açık alanlarda fiziki mesafeye uyarak ve maske takma şartıyla ibadetlerini yapabilecekler. Müslümanlar, Balkan Vakfı bahçesinde bugün itibariyle cuma namazını belirtilen kurallara uyarak eda etmeye başladı. Cuma'mız mübarek olsun.

08/05/2020

Aktif Hayat

Hasretle... 😔

aktifhayat.net 08/05/2020

Aktif Hayat | Aktif Hayat

✏️Cuma Hutbesi🕋
🎬Yasin Aydoğan
🔍Müslümanın dil anlayışı nasıl olmalı?
👉Balkan Vakfı / İbadullah Mescidi / Bükreş-Romanya

aktifhayat.net

17/04/2020

Önemli Duyuru!

Değerli vatandaşlarımız,

Romanya'da geçici olarak bulunmaktayken Covid-19 salgını nedeniyle mahsur kalan veya mağduriyet yaşayan vatandaşlarımıza yönelik olarak, 21 Nisan 2020 tarihinde THY tarafından, ücreti mukabilinde, bir tahliye uçuşu planlanmaktadır.

Yukarıdaki şartları karşılayan ve bu uçuşla yurda dönüş yapmak isteyen vatandaşlarımızın yarın (18 Nisan) saat 19.00'a kadar Büyükelçiliğimize nöbetçi telefonundan (+40 738 834 097) başvurmaları rica olunur.

Not: Uçak kapasitesi sınırlı olduğundan, tahliye talebini bugüne kadar Büyükelçiliğimize iletmiş olan vatandaşlarımıza öncelik verilecektir.

Covid-19 belirtisi gösterenler uçuşa alınmayacaktır.

Saygıyla duyurulur.

haberturk.ro 16/04/2020

Balkan Vakfı gönüllüleri yardım faaliyetlerine devam ediyor

haberturk.ro Romanya'da Ilfov bölgesinde faaliyetlerini sürdüren Balkan İnsani Hizmetler Vakfı, koronavirüs salgını sebebiyle zor zamanlar geçiren Ilfov ve Bükreş' te bölge insanına yardım faaliyetlerine devam edi

14/04/2020

Elhamdülillah, Romanya genelinde 2 haftadan beri 90 aileye; gıda , temizlik ve dezenfeksiyon ürünleri yardımsever vatandaşlarimizin katkılarıyla dağıttık. insaAllah yardım paketleri ni Ramazan ayında da dağıtmaya devam edeceğiz. Katkılarınızı bekliyoruz.

haberturk.ro 14/04/2020

Büyükelçiliğimizden, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel etkinlik

haberturk.ro 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını her sene Türkiye Cumhuriyeti Bükreş Büyükelçiliğinde kutlayan çocuklar Koronovirüs yayılımını engellemek ve salgından korunmak için bu sene farklı etkinlik

08/04/2020

T.C. Bükreş Büyükelçiliği / Ambasada Republicii Turcia la Bucureşti

‼️ Karayoluyla Bulgaristan üzerinden ülkemize seyahat edecek vatandaşlarımız için önemli duyuru:

Değerli vatandaşlarımız,

Bulgaristan’ın COVID-19 salgınıyla mücadele bağlamında koyduğu yeni önlemler çerçevesinde, Bulgaristan’dan karayoluyla yapılacak transit geçişler için ön bildirim şartı getirilmiştir.

Bu itibarla, karayoluyla Bulgaristan üzerinden ülkemize gidecek vatandaşlarımızın, Bulgar makamlarına iletilmek üzere Büyükelçiliğimize seyahatleri öncesinde zamanlıca bilgi vermeleri ve Büyükelçiliğimizin yönlendirmeleri çerçevesinde hareket etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Saygıyla duyurulur.

haberturk.ro 02/04/2020

Ünlülerden kısa videolarla ‘Evde kal, kitapla kal’ çağrısı

#evdekalkitaplakal #evdekal #staiAcasa

haberturk.ro Prof. Dr. İlber Ortaylı, Dr. Mehmet Öz, Haluk Bilginer, Tamer Karadağlı, Yılmaz Erdoğan gibi ünlü isimlerin

haberturk.ro 26/03/2020

Romanya Hükümeti tarafından Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele amacıyla Olağanüstü Hal çerçevesinde çıkarılan 3 sayılı Askeri Direktif

Romanya Hükümeti tarafından Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele amacıyla Olağanüstü Hal çerçevesinde çıkarılan 3 sayılı Askeri Direktif
#Covid19 #Evdekal #StaiAcasa #Romanya #Romania

haberturk.ro Romanya Hükümeti tarafından Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele amacıyla Olağanüstü Hal çerçevesinde çıkarılan 3 sayılı Askeri Direktif uyarınca 1. Aşağıdaki durumlar hariç olmak üzere, kişiler

24/03/2020

Romanya'da uygulanan sokağa çıkma yasağı süresince, dışarıya çıkılması gereken hallerde doldurulması gereken beyan 👇👇👇 #EvdeKal #StaiAcasa

haberturk.ro 24/03/2020

Romanya`da sokağa çıkma yasağı

Romanya'da sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Alınan son kararlar...

haberturk.ro Romanya Cumhurbaşkanı Sn. Klaus Iohannis bugün yaptığı açıklamada, Coronavirüs ile mücadele kapsamında yeni tedbirlerin uygulanacağını belirtti. Cumhurbaşkanı Iohannis, Başbakan Ludovic Orban, İçişler

23/03/2020

T.C. Bükreş Büyükelçiliği / Ambasada Republicii Turcia la Bucureşti

THY’nin Hong Kong, Moskova, Addis Ababa, New York ve Washington dışındaki tüm seferlerinin (kargo seferleri hariç) 27 Mart-17 Nisan 2020 tarihleri arasında askıya alınacağı açıklanmıştır.

Bu çerçevede, 17 Nisan’a kadar son Bükreş-İstanbul THY seferinin 27 Mart, son Cluj-İstanbul THY seferinin ise 26 Mart günü yapılacağı öğrenilmiştir.

haberturk.ro 22/03/2020

Romanya’da 22:00 ile 06:00 saatleri arasında dışarıya çıkacak olan vatandaşlarımızın dikkatine

haberturk.ro Romanya'da koronavirüs (COVID-19) ile mücadele kapsamında alınan kararlar gereğince saat 22:00 ile 06:00 saatleri arasında dışarı çıkmak isteyen vatandaşların yanlarında bulundurması gereken evraklar

haberturk.ro 22/03/2020

THY yurt dışı seferlerini 17 Nisan’a kadar durduracak

haberturk.ro Türk Hava Yolları (THY), Hong Kong, Moskova, Addis Ababa, New York ve Washington dışındaki tüm yurt dışı seferlerini 27 Mart itibarıyla 17 Nisan'a kadar sonlandırdı. Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bil

Videos (show all)

Yeniden voleybol
Romanya-Balkan Vakfı Koronavirüs salgını ve cuma namazı...
Kur'an-ı Kerim, Hadid Suresi, 1-10. Ayetler
Cumamız mübarek olsun.
Geleneksel Balkan Vakfı Kermesimiz başlıyor
Büyükelçimiz Füsun Aramaz ve misafilerimizin katılımıyla kermesimizin açılışındayız...
Balkan Vakfı İbadullah Mescidimiz'de cuma namazı sonrası Yeni Zelanda'da cuma saati Al Noor Camisinde katledilen kardeşl...
Balkan gençlik mescitte 🙂

Location

Category

Telephone

Address


Bulevardul Voluntari Nr. 104
Afumati
077190